2017’nin En İyi Korku Filmleri

555

2017 yılı korku filmleri açısından da bereketli bir yıldı. Popüler sinemada Tom Cruise’un Mumy filmi bekleneni veremesede Stephan King’in aynı adlı romanından çevrilen “It (O)” sinemaseverler ve eleştirmenlerin yüzünü güldürdü. Bu beş filmlik listemizde 2017’nin en iyi korku filmlerini bulabilirsiniz.

 

 5. It Comes at Night (Gece Gelen)

IMDB puanı: 6.1

Kimileri bu filmi sevdi, kimileri yerden yere vurdu. Fakat deneysel bir korku tarzı olduğunu söylemeliyiz. 2017 yılının kayda değer korku filmlerinden biri olduğunu sanırım kabullenmemiz gerek. Başrolde Joel Edgerton var.

Tamamen farklı bir dünya tasviri var filmde. Paul bu çetin, hastalıklı, korku dolu dünyada ailesini bir şekilde korumayı başarmıştır. Fakat bir kaçış esnasında genç bir adamın evine sığınmak zorunda kalır. Ve bu saatten sonra Paul’un ailesini koruması artık çok daha güç olacaktır. Mutlaka izlenmesi gereken filmlerden değil ama mutlaka denenmesi gereken 2017 tarihli bir korku filmi.

it-comes-at-night

4. Get Out (Kapan)

IMDB puanı: 7.7

Genç Afro Amerikalı Chris’in (Daniel Kaluuya), Rose (Allison Williams) adında beyaz bir kız arkadaşı vardır. Nihayetinde Chris kızın ailesi ile tanışmaya oturdukları kasabaya gider. Fakat Rose’un ailesi ilginç ve çok tuhaf bir kasabada oturmaktadır.Ve bir süredir bu kasabada yaşayan siyahi insanlar sırra kadem basmaktadırlar. Oldukça ilginç bir konu üzerine kurulan Kapan filmi, bu sene eleştirmenler tarafından en çok beğenilen korku-gerilim filmlerinden biriydi.

kapan-filmi

 

3. Annabelle: Creation (Annabelle: Kötülüğün Doğuşu)

IMDB puanı: 6.8

İlk Anabelle filmi yüreğimizi ağzımıza getirmişti. Özellikle oyuncak bebek korkusu olan insanların tüylerini diken diken eden bu lanetli bebeğin ikinci filmi de korkutmada ilk filminden aşağı kalmadı. El işi oyuncak bebek üreten ailenin başına kötü bir trajedi gelir. Küçük kızları vefat eder. Bunun acısını atlatamayan çiftimiz, bir gün evlerinde yetimhaneden bir rahibe ve yetim kızları ağırlar. Fakat bu kızların arasından Janice, oyuncakçının yarattığı lanetli bebek Annabelle’in nefretine uğrayacaktır.

annabelle

 

2. Alien: Covenant (Yaratık)

IMDB puanı: 6.8

Bu dünyada Alien kadar insanı gerebilecek bir yaratık yoktur. Hızlıdır, vahşidir, öldürmeyi sever… Ridley Scoot‘ın yaratık efsanesi bu senede devam etti ve bu iğrenç yaratık tekrardan nefretimizi kazandı.

Serinin son filminde, bir önceki bölümün sonunda doğuşunu izlediğimiz Alien’ın bir başka gezegende, keşif gemisi Covenant’ın mürettebatını köşe bucak kovalamasını izleyeceğiz. Alien her şeye rağmen çağımızın en iyi gerilim-korku türünde kalmaya devam ediyor.

alien-en-iyi-korku-filmleri

 

1. It (O)

IMDB puanı: 7.7

Bütün bir neslin palyaçolardan korkmasına ve nefret etmesine neden olan, Stephan King’in aynı adlı romanından uyarlanan “İt” ‘in yeniden çevrimi bu senenin en şaşırtan yapımlarından biri oldu. Birçok film listesinde en korkunç filmler yerine en iyi filmler kategorisine alındı. Vizyona girdiği ilk hafta gelmiş geçmiş en iyi korku filmi açılışı rekorunu 123 milyon dolarla kırdı. Filmin popülerliği sizi yanıltmasın, kolayca ışıklar kapalıyken izlenecek bir yapıt değil!

Filmin Konusu: Maine isimli kasabada yaşayan, loser diye tabir edilen, arkadaşları tarafından dışlanan 7 çocuğun başlarına Pennywise isimli palyaço kılığında bir iblis dadanır. Kurbanlarının korkularına göre şekle girebilen bu iblis palyaço, öyle kolayca öldürülen cinsten bir iblis değildir. Ve en sevdiği yemek çocuk etidir…

pennywise-bill-skarsgard-850x455