2016’nın En Korkunç Alternatif Beş Korku Filmi

859

lights-out

5. Işıklar Sönünce

Korku filmlerinden korkmayanlardansanız; hatta evde tek başınayken koca bir tebessüm ile yeni nesil korku filmlerini izlemeyi tercih ediyorsanız orjinal adı Lights Out olan Işıklar Sönünce’yi hala izlememişsiniz demektir. Çoğu izleyenin bir süre ışıklarını söndürmeden yattığı, son dönem korku fenomenlerinden Lights Out Conjuring ve daha birçok lanet filmin yönetmeni James Wan yapımcılığında sinemaya aktarılmış bir film.

southbond

4.Southbound

5 farklı yolcunun da yollarının ıssız çöl otoyolunda korkunç bir dönemece girişini konu alan film antolojik bir korku filmi. 5 ayrı hikaye var ortada ama aslında ayrı değil. zaman döngüsü içinde dolanan bir öyküye sahip film. Aslında film arafta geçiyor, bütün karakterler belli günahlar işlemiş ve doğru kararı verene kadar tekrar şeklinde herşeyi bir daha yaşıyorlar. Uyarı: Bol şiddet ve bol adam kesme mevcuttur.

10-cloverfield-lane

3. Cloverfield Yolu No:10

Büyük bir trafik kazası geçiren Michelle, gözlerini yeraltında bir sığınakta açar. Yanında ise, dışarıda kimyasal bir saldırı olduğunu ve kesinlikle dışarıya çıkamadıklarını iddia eden iki yabancı adam vardır. Başrollerinde John Goodman ve güzeller güzeli Elizabeth Winstead var. Hayatını kurtardığını iddia eden bir adamın evinde mahsur kalan güzelimiz Elizabeth Winstead’in başına gelen gerilim dolu olaylar bu senenin en iyi korku filmini oluşturan detaylar. Film JJ. Abrahams’ın elinden çıktığı için bolca gizem ve fena hayretler içeren bir son içeriyor.

2. The Witch

17. yüzyılda İngiltere’de yaşayan William ve Katherine çifti, beş çocuğuyla birlikte ıssız bir ormanın içerisinde hristiyan kurallarına sıkı sıkıya bağlı bir şekilde yaşamaktadır. Aile düzenleri ise beklenmedik garip olayların ortaya çıkmasıyla sarsılmaya başlar. Önce bebekleri kaybolur, sonra kız çocukları birdenbire şizofrene bağlar, bir diğeri ilahi sesler duyduğunu iddia eder ve ormanın için bir korku hezeyanı devam eder gider. Alternatif korku filmi arayanlar ve gerçekten imdb notuna bakmadan korkmak isteyenler için ideal.

the-conjuring-2-trailer-neu-rcm992x0

  1. The Conjuring 2

Alternatif denmesine rağmen bu popüler filmi yine bir numaraya koyduk. Çünkü alternatifsiz son yılların en fena korku filmi. Ben hayatta filmden korkmam diyenlere bile çığlık attıracak seviyede bir gerilim dozajı var The Conjuring 2’de. İngiltere’de yaşayan dul bir kadın ve çocuklarının, taşındıkları evde ki kötü ruhun etkisi altında kalması ve devamında gelişen olayları konu ediniyor film. Özellikle bizim cin temalı filmlere bile üç buçuk attıracak bir atmosferi var. Size gariban İngiliz ailesine karşı yüksek bir empati kurduran yönetmen James Wan, sonrasın da resmen sizi onları korumaya yönlendiriyor. Bu yüzden filmin içine giriyor ve o ailenin yaşadığı gerilimden dolayı çıldırıyorsunuz.