Justice League Hakkında Bilmedikleriniz

0
201

Batman vs Superman’i deliler gibi bekleyip hayal kırıklığı yaşayanlardansanız Justice League beklentileriniz çok da parlak olmayabilir. Fakat Zack Snyder tam anlamı ile ortalama sinema izleyicisinden intikam almayı Justice League ile planlıyor diyebiliriz. Ona halen güvenen Warner Bross ise daha şimdiden ikinci filmin çekimlerini emanet etti bile. 

Öncelikle çekimler bitti. Ekim ayının başında çekimlerin bittiğini resmi hesaplarından duyurdular. Fakat en zor prodüksiyon kısmı olan montaj ve cgi işçiliği neredeyse 8 ay daha devam edecek. Filmi sonradan öğrendiğimiz süpriz isimleri Aquaman’in karısı rolünde izleyeceğimiz Amber Heard ve William Dafoe. Ayrıca son anda haberimiz olan J.K Simmons’un Komiser Gordon rolünü oynayacağı. Bildiğiniz gibi kadroda ki iki isim Dafoe ve Simmons daha önce Sam Raimi’nin Örümcek Adam’ında oynamıştı.

Dawn Of Justice’in sonunda cenazesi kaldırılan Superman’in ise filmde olup olmayacağı tam bir gizem. Fakat Henry Cavill resmi instagram hesabından paylaştığı aşağıda ki resim de Superman’in siyah bir kostümle geri döneceği sinyalini vermişti. 

Öte yandan solo Batman filmini yönetecek ve oynayacak olan Ben Affleck’in senaryoya tutarlılık açısından daha yazılırken müdahele ettiğini duyduk. Anlaşılan Batman vs Superman’in aldığı tepkilerden çekinenen ve aynı zamanda Nolan’ın Batman’inin gerisinde kalmaktan korkan Affleck adımını sağlam atmaya çalışıyor.

Batman’in yanısıra Justice League’in kahramanlarından olan Flash ve Cyborg’un da solo filminin hazırlıkları başladı. Warner Bross bu iki solo film içinde çok hızlı prodüksiyon teknikleri uyguluyor. Çünkü Marvel’ın sinematik evreni karşısında oldukça geride kalan Dc’nin itibarının en kısa zamanda gişede kurtarılması gerekiyor.

Justice League’in vizyona girmesine bir sene kaldı. Haberler geldikçe yazmaya devam edeceğiz.

CEVAP VER