Daha önce Angeline Jolie’nin oynadığı ve Lara Croft rolünün hakkını verdiği Tomb Raider yeniden çekiliyor. Bu sefer son dönemin en parlayan ve Danimarkalı Kız rolüyle oscar alan Alicia Vikander başrolde.

alicia-tomb-raider

Fakat bu sefer Lara Croft rolünü narin rollerin çiçeği Alicia Vikander oynuyor! En son Ex Machina ile izlediğimiz ve U.N.C.L.E gibi rolleri ile oscar alan genç kız imajını yıkan ve her tür rolün altından kalkacağını kanıtlayan Vikander’e Croft’un babası Richard Croft rolünde Dominic West eşlik ediyor. Filmin kötü adamı Mathias Vogel rolünde “Justified”, “The Hateful Eight”, “Django Unchained” gibi filmleri ile tanınan Amerikalı aktör Walton Goggins’i göreceğiz. Yönetmen ise Roar Uthaug.

tomb-raider-poster

Filmin konusu ise şöyle: Lara’nın babasının ortadan kaybolmasından sonra yedi yıl geçmiştir. 21 yaşındaki üniversiteye devam ederken bir yandan da Londra’da bir bisiklet kuryesi olarak çalışmaktadır. Bir noktada babasının kayboluşunu araştırmaya başlar ve son gittiği yeri ziyaret eder: Japonya kıyılarında bir yerde bulunan gizemli bir adadaki bir mezar. Birden bire Lara kendini yalnızca keskin zihniyle, kör inançla ve inatçı ruhuyla silahlanmış bir halde, dezavantajlı bir durumda olduğu bir maceranın içinde bulur. Lara, bilinmeyene doğru yolculuk ederken kendisini sınırlarının ötesine geçirmeyi öğrenmelidir…

Film ülkemizde 16 Mart 2018‘de vizyona girecek.