The Continental; Bir John Wick Dizisi

204

John Wick serisi ikinci filmi ile yükselişini ve gişesini devam ettirerek tesadüf bir başarısı olmadığını kanıtladı. Üçüncü filmin çekimleri halen devam ediyor.

Bu karizmatik tetikçinin ve onun gerçekten kusursuz evreninin etinden sütünden faydalanmak isteyen yapımcılar Amerikan Starz kanalına harika bir proje sattı. John Wick’in evreninde geçen The Continental adlı dizi  John Wick evrenindeki şahsına münhasır tetikçilerin evrenini alatacak. Hatta Keanu Reeves’in de zaman zaman dizide yer alması bekleniyor.The Continental’in senaryosunu The Wire, Sons of Anarchy gibi yapımlardan tanıdığımız Chris Collins kaleme alıyor. John Wick filmlerine imza atan yönetmen Chad Stahelski ise hem yapımcılar arasında hem de ilk bölümün yönetmen koltuğuna oturması muhtemel. Öte yandan dizinin önemli yapımcılarından biri olan Keanu Reeves’in başrolde olmayacağı sadece bazı zamanlar konuk oyuncu olarak The Continental’de rol alacak.

Dizinin konusu tahmin etmek zor değil. Tetikçilerin her türlü ihtiyacını karşıladığı, kendine has kanunları olan The Continental Otelinin adını alan dizinin konusunun bu otel temasında ilerlediğini az çok tahmin edebiliyoruz.

TEILEN