Tarantino’nun Star Trek Projesi Senaryo Yazarını Buldu

82

İlk başlarda herkes eğlenceli bir dedikodu olduğunu düşündü. Tarantino ve Star Trek… Tamamen kendine özgü olan bir yönetmenin türü ile hep sadık bir biçimde ilerlemiş olan seriyi yöneteceği pek olası değildi. Sonuçların mükemmele yakın olacağından şüphemiz yoktu fakat en son Hateful Eight gibi bir başyapıtı yöneten Tarantino ile kült bir bilim kurgu serisini bağdaştırmakta zorluk çektik.

Fakat haberler doğru. Film Tarantino’da. Serinin aynı zamanda yapımcılığını üstlenen J.J. Abrahams yeni seriyi ona emanet etti. Hatta senaryo yazarı bile seçildi. Filmin senaryosunu büyük ihtimalle, bir elemeden sonra Tarantino’nun isteği ile seçilen, Diriliş / Revenant’ın senaristi Mark L. Smith yazacak.

Fakat bu seferde yeni serinin hayranlarının aklını kurcalayan sorular var! Oldukça sevilen Kirk/Chris Pine ve Spock/ Z. Quinto ve diğer yeni ekibin değişip değişmeyeceği. Çünkü bu ekiple serinin hayranları gayet mutluydu. Fakat Tarantino’nun planında +16 bir film var ve akıllarımızı diğer serilerdeki karakter planları oturan bu ekibin Quentin Tarantino tarzı bir filmde nasıl değişimler geçirip bizi zihinsel olarak şaşırtacağı sorusu kurcalıyor.

TEILEN