Star Wars Last Jedi 1 Milyar Dolar Barajını da Geçti

134

13 Aralık’ta tüm dünyada aynı anda vizyona giren, ülkemizde de hatırı sayılır derecede hasılat yapan ve henüz Çin’de yayınlanmamış olan Star Wars’un yeni nesil filmi Last Jedi, müthiş bir başarıya imza attı.

Disney’in Lucas Film’den satın aldığı ve artık tüm yayın haklarını elinde bulundurduğu Star Wars serisi 2 sene önce Force Awakens ile ilk meyvesini vermişti. Film bazı eleştirmenler ve fanlar tarafından yerden yere vurulmuş fakat birçoğu hikaye örgüsünü beğenmişti. Last Jedi filmi de vizyona girdikten sonra aynı ağır eleştirilerle karşılaştı. Bunun nedeni serinin fanlarının gerçek birer fanatik olmaları. Star Wars fanlarının George Lucas elinden çıkma son film Revenge of the Sith filmini eleştirdiğini bile unutmayalım. Oysa Spielberg bile bu film için serinin en iyi filmi demişti.

Last Jedi ne kadar eleştirilse de kabul etmeliyiz ki şimdiden muazzam bir başarı yakaladı. Film üçüncü haftasında 1.04 milyar hasılat elde ederek, dev filmlerin bir milyar barajını şimdiden aşmış oldu. Ayrıca filmin küresel olarak henüz bütün kozlarını kullanmadığını ve iki ay gibi uzun bir süre daha vizyonda kalacağını düşünürsek, hasılatın 1.5 milyar dolara ulaşması olası gözüküyor.