Star Wars Dünya Çapında 745 Milyon Dolar Hasılat Elde Etti

70

Star Wars, henüz cicim aylarında olmasına rağmen muhteşem bir hasılat elde etti. Bu hafta gösterime giren Jumanji hasılatta ikinci sıraya yerleşti.

Walt Disney Pictures ve Lucasfilm’in gözbebeği Yıldız Savaşları: Son Jedi uluslararası arenada sadece bu hafta sonu hasılatına 75.1 milyon dolar ekledi ve pazar gününe kadar 745.4 milyon dolarlık küresel hasılat elde etti. Fakat filmin bir buçuk milyar nüfusa yakın Çin’de 5 Ocak’ta gösterime gireceğini hatırlatalım.

Dünya çapında gişelerde Star Wars: Last Jedi’nin başarısı son dönemler yaptığı satın almalar ile sinemada tekelleşme yoluna giden Disney’in marka değeri 6 milyar doları aşmayı başardı. Daha önce hiçbir film stüdyosu bu kadar yüksek bir marka değerine ulaşamamıştı.

Hasılatta ikinci sırayı Columbia Pictures’dan Jumanji: Welcome to Jungle aldı. Yayınlandığı çarşamba günüden bu yana 50.600.000 dolar hasılat yapan filmin noel tatili boyunca hasılatını katlaması bekleniyor. Çünkü ilk hafta izlenimi oldukça harika. Dwayne Johnson, Jack Black, Kevin Hart, Karen Gillan, Nick Jonas gibi gayet popüler oyuncuların yer aldığı film 90 milyon dolarlık bütçesinin birkaç kat üstünde kazanacağı bekleniyor. Aynı zamanda film hakkında yapımcı firmayı sevindiren diğer detaysa izleyicilerden oldukça olumlu eleştiriler alması.