Hellraiser 10. Filmi ile Geliyor

97

Çocukluğunu seksenlerde yaşamış kişiler için bazı özel korku filmleri vardır. Elm Street, Poltergeist gibi filmler bu dönemin çocuklarının bilinçaltında bir yerden sonra nerdeyse sevimli bir hatıra olarak yer eder. O filmlerden biride Hellraiser’dır.

Serinin 10 filmi çekildi bugüne kadar ama serinin hayranları birinci ve ikinci filmi severler. Hatta bazı sinema fanatikleri bu filmleri sanatsal bir bakış açısıyla izlerler. Açıkçası filmin bir felsefesi olduğunu inkar etmek yanlış olur. Hellraiser’ın klasik korku filmlerinden ayrıştığı birçok yön sayılabilir. Bu sebeple seriden hala beklentisi olan birçok insan mevcut. Serinin 10. filmi “Hellraiser: Judgment”ın çıkış tarihi Amazon tarafından yayınlandı. Film 13 Şubat 2018 tarihinde sinemalarda yayınlanmadan Amazon tarafından dağıtılacak.

Pinhead’i Paul T. Taylor’ın canlandıracağı filmin kadrosu yıldızlar geçidi değil. Gerçi daha önceleri de Hellraiser serilerinde Henry Cavill’den başka ultra popüler bir oyuncu oynamamıştı. Henry Cavill 2005 tarihli Hellraiser serisinde rol aldığında ise zaten bir Superman değildi. Filmin diğer oyuncuları ise şöyle: Randy Wayne, Heather Langenkamp, Alexandra Harris, Damon Carney, John Gulager, Rheagan Wallace bulunuyor. Yedi farklı yönetmen görmüş serinin bu filminde yönetmenlik koltuğunda 1992 yılından beri Hellraiser serisinde çalışan, makyaj ve özel efekt uzmanı Gary J. Tunnicliffe oturuyor. Filmin senaryosu da Tunnicliffe’e ait.

TEILEN