Günün Filmi: Babalar ve Kızları

82

IMDB: 7.1

Babalar ve kızları arasında çok güçlü bir bağ vardır. Sinemada daha önce birçok kez işlenen baba kız ilişkisine farklı bir bakış açısı getirmese de oldukça duygulandırmayı başaran sevimli bir film babalar ve kızları. Özellikle Russel Crowe’un kızı için önemli bir idol olmayı kafasına koymuş ve onun eğitimi için savaşan mahçup, hasta, savaşçı baba rolü için bile izlemeye değer bir film.

İlgili resim

Filmin Konusu: Pulitzer Ödüllü yazar Jake Davis eşini trafik kazasında kaybeder ve beş yaşındaki güzeller güzeli kızı Katie’i yalnız başına büyütmek zorunda kalır. Sinirsel nevrozlar geçirdiği ve son kitabı eleştirmenler tarafından topa tutulduğu için başı dertte olan Jake’in kızının eğitimi ile ilgilenmesi ve onu elinden almak için çabalayan teyzesi ile mücadele etmesi gerekir. Aradan yirmi yıl geçer… Katie zorlu çocukluğunun neden olduğu psikolojik sorunların sonuçlarıyla yüzleşmeye başlar.

Başrollerin de Russell Crowe, Amanda Seyfried, Aaron Paul ve Diane Krueger gibi isimlerin bulunduğu film ailecek izlenebilecek gayet hoş bir film.