Edgerton Kardeşlerden Bir Kara Komedi “Gringo”

207

Kara komedi türü kolayca altından kalkılacak bir sinema tavrı değildir. Ünlü yıldız Joel Edgerton’ın kardeşi Nash Edgerton’ın yönettiği Gringo ise mükemmel kadrosuna rağmen şu an için bir muamma. Daha önce birçok kısa film ve uzun metrajlı suç draması The Square’i yöneten taze yönetmenin aslında kardeşi ile beraber birçok projede oyunculuk, senaryo ve yönetmenlik tecrübesi olduğunu söylemeliyiz.

Gringo Red Band Fragman

Gringo‘nun ilk fragmanı aslında oldukça umut vadediyor. Özellikle  David Oyelowo, Oscar ödüllü Charlize Theron, Joel Edgerton, güzelleri güzeli Amanda Seyfried, son yılların en yetenekli oyuncularından Sharlto Copley, yılların güzelliğinden eskitemediği Thandie Newton gibi oyunculardan oluşan kadrosu rüya gibi.

Filmin konusu ise şöyle: Mülayim iş adamı Harold Soyinka (David Oyelowo) için işler pek iyi gitmemektedir. Bazı kötü giden olaylar sonrası Harold kendini, sırttan bıçaklayan meslektaşlarının, yerel uyuşturucu baronlarının ve yozlaşmış paralı askerlerin insafına kalmış halde bulur. Kanuna saygılı bir vatandaşken aranan bir suçluya dönüşen Harold, giderek daha tehlikeli hale gelen durumunun içinde hayatta kalmaya çalışmak zorundadır…