Doktor Strange’den Yeni Görseller

448

Marvel evreninin fantasi karakterlerinden Doctor Strange, Sinister, The Exorcism gibi orta sınıf korku filmleri yönetmeni Scott Derrickson tarafından bir süredir sinemaya uyarlanıyor. Halen halihazırda çekimleri devam eden filmin başrollerinde Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Tilda Swinton, Mads Mikkelsen ve daha birçok ünlü ve başarılı oyuncu var

doktor-strange-scene1

Filmin konusu ise kibirli bir cerrah olan Dr. Stephen Strange’in bir araba kazası sonrası ellerinde ki sinirleri yitirip mesleğini bırakmak zorunda kalmasını ve bu yüzden Tibet’e seyahat ederek maharetli ellerini geri kazanmak için çaba vermesini işliyor. İşte bu noktada yani Tibet’te bir keşiş olan Tilda Swinton karakteri, Strange’in kibrini fark ederek ona tedavi uygulamayı ret ediyor. Ama beraberlikleri sürecinde ondan etkilenen keşiş, Strange’in sadece ellerini geri kazanmasını değil birçok yeteneğini de su yüzüne çıkarmasını sağlıyor.

Ancient One’ın ölümünden sonra evrenin korucusu olmak zorunda kalan Strange, artık kendi benliği değil bütün insanlık adına sorunları çözmeyi amaçlar.

doktor-strange-scene3

doktor-strange-scene4

Filmin

TEILEN