Çizgi Roman Filmlerinin Atası Geri Dönüyor “Spawn”

118

Elbette ilk çizgi roman filmleri daha eskiye dayanıyor. Fakat Spawn 1997 yılında bir şeye öncülük ediyordu. Yüksek bir bütçe ile zamanın en sağlam cgi efektleri, popüler oyunculardan kurulu bir kadro ve seyirciye nefes alma fırsatı vermeyen dur duraksız bir iyi-kötü adam çatışması… Film o dönem eleştirmenler tarafından pek beğenilmese de gişede istediğini elde etmişti Spawn.

Spawn-movie-1997-still1
Filmdeki bu kötü şeytanı bilen bilir

Evet, Spawn yeniden çevrilecek. Fakat gelişmeleri gerçekten ilginç. Öncelikle yönetmen koltuğunda Todd McFarlene oturuyor. Senaryo yazarının da o olduğunu söylememize gerek yok. Çünkü McFarlane Spawn serisinin hem yaratıcısı, hem yazarı hemde çizeri. Filmde de böylesine bir rol üstlenmesi gerçekten ilginç. Daha önce sinema deneyimleri olsa da sonuçta devasa bir projeyi yönetmesi oldukça riskli. Fakat aynı zamanda şunu biliyoruz ki, serinin ruhunu onun yaratıcısından başka kimse daha iyi bilemez.

Spawn filminin gösterime gireceği tarih şimdilik 2019 görünüyor. Son olarak 97 tarihli Spawn filminin fragmanını alttaki videodan izleyebilirsiniz.

 

TEILEN