Ben Affleck Batman Olmak İstemiyor!

236

W.B. stüdyoları yeni Batman’i Ben Affleck olarak açıkladığında ortalık bayağı karışmıştı. Batman fanları aktörü daha Batman vs. Superman filmi çıkmadan en kötü Batman ilan etmişler, rolü oynamaması için imzalar toplamışlardı. Fakat tam aksine Batman vs. Superman filminde kırklarının ortasındaki Bruce Wayne rolü aktöre o kadar yakıştı ki bu seferde DC projelerinin yeterince nitelikli olmadığını sürekli ima eden aktörün rolünden ayrılma ihtimali serinin hayranlarını endişelendirmeye başladı.

Ve galiba beklenen olacak gibi Affleck birkaç hafta önce bir röportajında açıkça Batman rolünü oynamak istemediğini belirtmesi hem üzüntüye hemde yeni arayışlara sebep oldu. Açıkçası daha önce Jake Gyllenhaal ile ilgili dedikoduları duymuşsunuzdur. Bu yüzden Affleck’in açıklamasından sonra gözler hemen Jake Gyllenhaal üzerine çevrildi.

batman-filmi

Fakat Jake Gyllenhaal son beş senedir kariyerinde zirve yaşıyor. Neredeyse her seneye bir veya iki nitelikli başrol sığdıran oyuncunun Batman rolünü oynaması, programına göre önümüzdeki iki sene boyunca olası görünmüyor.

Justice League filmininde de aradığını bulamayan Affleck şimdilik halen sözleşmeli Batman. Fakat aktörün Hollywood da o kadar büyük nüfuzu var ki; rolü istediği zaman terketmesi içten bile değil.