Hugh Jackman İlk X-Men Filminin Kariyerini Bitireceğini Düşünmüş

165

Hugh Jackman bugüne kadar dokuz kez Wolverine rolü ile beyazperde de görüldü. Yakışıklı ve yetenekli Avusturalyalı aktör bu sene son kez Wolverine rolünü oynadığını açıklasa da çizgi roman filmlerinin hayranları onu kolay kolay unutamayacağa benziyor.

Aktör Variety ile yaptığı bir söyleyişi de, ilk X-Men filminin yayınlandığı  2000 yıllarının başlarında henüz sinema sektöründe çizgi roman uyarlamalarının seyirci tarafından nasıl tepki göreceğini kimsenin bilmediğini, bu sebeple çekimler bittikten sonra bazı dostlarının X-Men filminin başarısızlığı durumunda kariyer önlemleri alması için onu uyardığını açıkladı. O dönemler geek izleyiciler dışında gerçekten de aşırı talebi olmayan sektörün çizgi roman tarafı büyük ölçüde bakirdi. Sam Raimi‘nin Örümcek Adamının başarısına rağmen X-Men’in başarılı olacağı bir muammaydı. Fakat yetenekli yönetmen Bryan Singer ve müthiş oyuncu kadrosu ile ilk X-Men filmi dünya çapında 300 milyon dolardan fazla hasılat yapmıştı.

Birçok görüşe göre, bugün; her sene milyar dolarlık ciroları olan çizgi roman uyarlamalarının önünü açan film X-Men’dir. Hugh Jackman söyleyişi de, o dönemler kimsenin, hatta kendisinin bile böylesine bir başarıyı hayal edemediğini belirtti. O dönemden günümüze kadar  X-Men serisi  2018 daha güçlü bir marka için olarak sinemaya adını yazdıracak. Çünkü Yeni Mutantlar , Deadpool 2 ve X-Men: Dark Phoenix – olmak üzere üç yeni film ile 2018’de arz-ı endam edecek mutantlar.

TEILEN